This blog is run to promote artists and their art exclusively. If you find your rights infringed by us posting any audio / video files here, please feel free to notify us immediately by leaving a comment and /or sending an e-mail at:

irwt@g.pl

and we'll remove them asap.sobota, 13 lutego 2010

Brytyjskie seriale

Czas na moje ulubione, brytyjskie seriale.
Żeby nie było, lubię je nie tylko dlatego, że są brytyjskie (ten akcent aaaa *_*), po prostu są dobre.


Najpierw 2 produkcje kanału E4:

Na pierwszy ogień pójdzie serial, przed obejrzeniem, którego długo się broniłem ale, gdy wreszcie poświęciłem mu trochę czasu okazało się, że naprawdę warto.
A teraz, cóż, czekam radośnie podniecony jak nekrofil w kostnicy na każdy kolejny odcinek nowego sezonu ;)

Chodzi o serial pt.:

Opowiada on o grupie nastolatków z Bristolu. Mamy więc ich perypetie miłosne, dzikie imprezy (sex, drugs & rock'n'roll), przejścia z nauczycielami i rodzicami.
Brzmi dość banalnie, ale uwierzcie wcale tak nie jest. Bohaterowie są bardzo różnorodni, żaden z nich jest jest nudny i zwyczajny, mają swoje problemy i dziwne jazdy (zresztą scenarzyści chyba też ;)). Każdy odcinek skupia się na kimś innym (wyjątkiem są odcinki pt. "Everyone" lub opowiadające od dwóch postaciach, ale jest ich bardzo mało).

Warto też skupić się na muzyce. Jest bardzo różnorodna (od indie przez death metal, dubstep, rap do d&b) i zawsze świetnie dobrana.

Do tej pory wyemitowano 3 pełne sezony i 3 odcinki sezonu czwartego (kolejny już w czwartek 18.02). Pierwszy sezon miał 9 odcinków, 2 i 3 po 10, a czwarty ma mieć 8.
W planach jest już sezon 5.
Poza 'zwykłymi' odcinkami na stronce E4 (i na youtube) ukazywały się różne mini epizody ('Skins unseen).

Jeśli chodzi o obsadę to także jest różnorodna. Każdy znajdzie coś dla siebie ;)
W trzecim sezonie wymieniono prawie wszystkich bohaterów (pierwsza generacja skinsów skończyła college), pozostawiono tylko Effy, miało to zapewnić ciągłość serii. Podobnie ma być w sezonie piątym, nie wiadomo jednak kto zostanie.

Oto "pierwsza generacja":


A to "druga":


A na zakończenie trailery każdego sezonu.
sezon 1
sezon 2
sezon 3
sezon 4

Mam nadzieje, że ktoś skusi sie i zapozna się z tą produkcją. Naprawdę warto!


Kolejną produkcją z E4, którą się jaram jest serial pt.:

Opowiada on historię 5 nastolatków, skazanaych na prace społeczne za drobne wykroczenia. Oczywiście już pierwszego dnia ich kary coś musiało pojść nie tak (prawa Murphy'ego). Rozpętała się dziwna burza, młodocianych trafił piorun i okazało się, że każde z nich otrzymało jakąś super-moc. Jakie to moce? Co z nimi zrobią? Tego musicie się już dowiedzieć sami ;)

Scenariusz jest ciekawy, wybrano bardzo fajnych aktorów i dobrze dobrano im role.
Muzyka też jest niczego sobie. Przez ten serial niesamowicie wkręcił mi się ten kawałek: Skepta - Rolex Sweep (Vandalism Remix)

Do tej pory wyszedł jeden, składający się z sześciu odcinków serial. Na szczęście, będzie druga seria ;)

Ekipa wygląda tak:


trailer

a to dwa filmiki na zaostrzenie apetytu ;):
"Do I suck.. or.. blow?"
Misfits // Anti-MatterOkej, czas teraz przejść do produkcji z BBC (i nie chodzi tu o Big Black Cocks :D):

Zacznę od legendy. Ten serial s-f jest jednym z najdłużej nadawanych seriali na świecie. Pierwszy odcinek ukazał się w roku 1963. Emitowany był bez przerwy do 1989. W 1996 ukazał się film pełnometrażowy a w 2005 wznowiono serię. Do tej pory wypuszczono 30 sezonów (sic!) a sezon 31 (czyli 5 po wznowieniu) jest już w produkcji.

A tytuł tego serialu to, oczywiście:


Głownym bohaterem jest Doctor. Kim jest ów tajemniczy typ? Jest on ostatnim z Władców Czasu z planety Gallifrey (czy na pewno ostatnim, to się okaże ;)).
Ma około 900 lat, ale dzięki zdolności do regeneracji nie widać tego po nim
(jest bardzo ciekawy trick scenarzystów, który pozwolił na kontynuację serialu przez tyle lat. Do tej pory w postać Doctora wcieliło się 11 aktorów).

Doctor podróżuje zarówno w czasie jak i przestrzeni (scenarzyści doskonale wykorzystują możliwości jakie to daje).

Umożliwia mu to jego statek zwany TARDIS (Time and relative dimension(s) in space). Wygląda on jak policyjna budka (i jest większy w środku, co oczywiście zawsze dziwi nowych towarzyszy doktora). Bardzo charakterystyczny jest też dźwięk jaki wydaje TARDIS, gdy pojawia się lub znika.

W 5 sezonie TARDIS otrzymuje nowy 'look'.

Doctor oczywiście nie podrożuje sam. Najcześciej towarzyszą mu kobiety (jedna z nich - Sarah Jane - doczekała się nawet własnego serialu ;P). Dobrze ilustruje to ten obrazek:

Doctor's Girls Wallpaper by *mimi-na on deviantART
(brakuje tam dwoch ostatnich towarzyszek Doctora)

Serial jest absolutnie genialny. Przygody Doctora są super ciekawe i zawsze z niecierpliwością czekam na kolejny epizod. Scenarzyści stworzyli niesamowity, kompletny świat zamieszkany przez miliony fascynujących postaci.

Jeśli chodzi o aktorów grających Doctora (w "nowych" sezonach, dopiero nadrabiam zaległości jeśli chodzi o pierwsze-pierwsze odcinki) to wg mnie króluje David Tennant, który wcielił się w dziesiątego Doctora (sezonu 2-4).

Jego Doctor jest bardzo żywiołowy, zabawny, ale widać, że 900 podróży po kosmosie odbiło się na jego psychice.

Dziewiątego Doctora (sezon 1) grał Christopher Eccleston:

Jego Doctor był słabo ubrany i miał lekką skłonność do okrucieństwa (no coż, Wojna Czasu to jednak nie byle jaka wojna).

Jedenastego Doctora (sezon 5 - ) będzie grał Matt Smith:

Zoabczymy jak się sprawdzi. Mam nadzieję, że uda mu się godnie zastąpić Tennanta.

A tutaj wszystkie wcielenia Doctora:

Od lewej do prawej:
Góra: William Hartnell, Patrick Troughton, Jon Pertwee, Tom Baker
Środek: Peter Davison, Colin Baker, Sylvester McCoy, Paul McGann
Dół: Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith


Jeśli chodzi o ciekawostki to warto wspomnieć, że dwa pierwsze sezony (9 i 10 Doctor) były emitowane przez TVP 1.
A w jednym z odcinków 'christmas special' zagrała Kylie Minogue ;)

I zdążyła nawet cyknąć sobie focie z Dalekiem :D


A teraz czas na trailery:
sezon 1
sezon 2
sezon 3
sezon 4
sezon 5

Mnóstwo informacji o serialu, a także wszystkich produkcjach okołoserialowych (książki, programy radiowe, filmy animowane, spin-off'y) można znaleźć na Doctor Who Wiki

Ostatnim serialem jakim się dziś zajmę jest:

Jest to spin-off Doctora. Opowiada o ludziach, którzy nazywają siebie Torchwood i zajmują się badaniem kosmicznej szczeliny i tego co się z niej wydostaje. Żeby było ciekawiej szczelina ta znajduję się dokładnie pod Cardiff w Walii. Przewodzi im, znany z Doctora, cpt. Jack Harkness (w tej roli John Barrowman).
Oto on z resztą "drużyny":


O ile 'Doctor Who' jest serialem typowo przygodowym i skierowanym, także, do młodszej widowni to 'Torchwood' celuje w trochę starszą publikę. Więcej uwagi poświęca się tu psychice bohaterów, ich problemom, zmianom jakie zachodzą w nich w związku z pracą w organizacji. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy odcinek kipi akcją.

Do tej pory wyszły 3 sezony serialu (1 i 2 po 13 odcinków, trzeci - 5 odcinków). Czwarty sezon ukaże się najprawdopodobniej w tym roku i będzie składał się z 13 odcinków.
Planowana jest także amerykańska wersja 'Torchwood' ale nie wiadomo czy będzie to kolejny spin-off czy remake z amerykańską obsadą.

Trailery:
sezon 1
sezon 2
sezon 3


I to by było na tyle. Mam nadzieję, że nikt nie zasnął podczas czytania ;P
Na pożegnanie dwa, randomowe obrazki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails